Sentemo

Blog sentemo life »

ECO LIVING STYLE - ŚMIECI CZY NOWE ŻYCIE STARYCH PRZEDMIOTÓW?

Łóżka wykonane z Euro-palet, stoliki ze skrzynek po owocach, torebki z worków po kawie, drewniane okulary, regały z drabin, ekologiczne zabawki, ubrania z eko bawełny i wiele wiele innych propozycji pojawia się dookoła Nas. Tworzą je zazwyczaj ludzie posiadający pasję tworzenia rzeczy praktycznych i do tego ekologicznych.

Twórcy często zaczynają od stworzenia czegoś przypadkiem dla własnych potrzeb i nagle powstaje coś z niczego co budzi ogólny zachwyt otoczenia. Często uważa się skoro eko-produkty tworzone są ze śmieci i odpadów powinny mieć znikomą jakość i wartość, a w rzeczywistości mogą nam służyć przez lata.

Nadchodzi czas na eko styl dzięki któremu każdy z Nas pomaga środowisku. Na rynku design'u pojawiają się rewolucyjne rozwiązania; proste, a zarazem funkcjonalne o których wcześniej nikt by nawet nie pomyślał. Ludzie szukają niestandardowych rozwiązań, uciekają od masówek szukają czegoś oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju.

Wraz z Łukaszem tworzę Fabrykę Palet, zainspirowani stylem skandynawskim postanowiliśmy nadać starym przedmiotom nowe życie.Fabryka Palet powstała z myślą o tych którzy lubią innowacyjność, najprostsze ale najlepsze rozwiązania. Aby tworzyć meble z recyklingu nie trzeba być stolarzem, żeby sobie z tym doskonale poradzić. Produkty z których tworzymy dają wiele możliwości,  potrzeba jedynie odrobinę wyobraźni.  FP pokazuje jak w prosty sposób można uzyskać niesamowite aranżacje.Lubimy otaczać się przedmiotami niepowtarzalnymi i wyjątkowymi. Budowa nowych i renowacja starych mebli to fantastyczne pole dla naszej kreatywności.Z palet, skrzynek po owocach, szpul po kablach można wykonać niemal wszystko: stoły, stoliki, łóżka, siedziska, półki, wieszaki, kwietniki i wiele innych. 

Fabryka Palet to meble które sprawdzają się zarówno we wnętrzach, ogrodach, na tarasach jak i w lokalach usługowych.W Fabryce realizujemy indywidualne wizje i marzenia Naszych klientów. 

https://www.facebook.com/fabrykapalet

Fabryka Palet łączy swoje meble z równie recyclingowym produktem który wykorzystuje firma Trykot a są to worki po kawie, kakao, worki pocztowe i inne nikomu już nie potrzebne i bezużyteczne. Trykot tworzy z nich poduszki, materace, oryginalne torby i inne cudeńka. Powstają one z pasji do życia i nadmiaru pozytywnych pomysłów. Ewa i Iza szyją w zaciszu domowym na maszynie do szycia pamiętającej jeszcze lata 60-te. Wszystko tworzą ze szczególnym naciskiem na wygodę użytkowania, poręczność ale też elegancję i oryginalność.

https://www.facebook.com/Trykot

To tylko igła w morzu recyclingowych pomysłów. Na rynku dostępnych jest masa różnych rzeczy a wszystko możecie zamówić bezpośrednio u producentów, lub na specjalnie organizowanych kilka razy w roku targach, gdzie młodzi projektanci prezentują swoje oryginalne produkty.

facebook.com/warszawska.wytwornia Warszawska Wytwórnia Wyrobów Wszelkich jest autorskim projektem Marka Leśniaka. Pomysł urodził się w pracowni na waszawskiej pradze, gdzie Marek od wielu lat realizuje najbardziej wyszukane koncepcje scenograficzne dla filmu i reklamy.Recycling historii i dusz przedmiotów. Inspiracją jest świat starej maszynerii i zapomnianych przedmiotów użytku codziennego. Marek potrafi zrozumieć istotę najdrobniejszego przedmiotu i znaleźć mu zaskakująco nowy kontekst. W wytwórni powstają obiekty z pogranicza rzeźby i designu, dla których nazwa “lampy” jest niesprawiedliwie praktyczna.

facebook.com/Everipl - to dwuosobowe przedsięwzięcie zrodzone z pasji tworzenia, projektowania i ręcznego nadawania pomysłom konkretnej materialnej już formy. Tworzą z tego co pozornie nie jest ani meblem, ani lampą ani nie nadaje się na dodatek do domu -Everi tworzy z tego stoliki, lampy, świeczniki, wieszaki, itd. Znajdują piękno w rzeczach przeznaczonych do zniszczenia/wyrzucenia, wyciągając z nich cały potencjał wciąż drzemiącej funkcjonalności i piękna. Łączą nowe ze starym, gładkie z szorstkim, czarne z białym. Nie boją się przeciwieństw - w Everi one ze sobą nie walczą i wzajemnie się uzupełniają.

facebook.com/pages/MrMisiek/176925529160154 - Mr.Misiek to przytulanka z ekologicznej bawełny. Odpowiednia dla dzieci od pierwszego dnia życia, alergików oraz tych, którzy lubią niecodzienne zabawki. Mr.Misiek to postać wzbudzają zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Mr.Misiek został zaprojektowany z myślą o najmłodszych, ich wyobraźni i pobudzaniu dziecięcej kreatywności. Kontrastowe kolory uwydatniające mimikę zabawki, długie łapki, które można wiązać, kształt maskotki wprost zachęcający do przytulania

facebook.com/sojaa.shop - Bambusowe okulary? Wszystko jest możliwe. Nieśmiertelny styl wayfarer w połączeniu z drewnem bambusowym to mieszanka absolutnie wybuchowa.

facebook.com/InzynieriaDesignu - Duet, który łączy wspólna pasja - piękno i funkcjonalność. W swoich projektach wykorzystują nowe technologie, nietypowe materiały i niekonwencjonalne rozwiązania. Ona - artystka. Absolwentka Wydziału Sztuki PR. Chodź o design ociera się od wielu lat dopiero teraz zaczyna pracować "na swoje konto". Dla niej ważny jest wygląd. On-prawie inżynier elektryk, z głową pełną pomysłów o surowym, zwracającym uwagę na każdy detal spojrzeniu. Dla niego liczy się funkcjonalność.

08 01
Agnieszka
Zdanowska