Sentemo

Blog sentemo life »

Dobroć nie tylko na święta

Nie trzeba wielkich starań, aby być dobrym dla innych. Dobroć powinna być czymś naturalnym. Czymś, co sami chcemy otrzymywać i co sami dajemy innym.

Dobroć sprawia, że czujesz się szczęśliwy i potrzebny.

Wokół nas pełno frustratów, zniesmaczonych życiem ludzi, narzekaczy i tych, którzy są wiecznie niezadowoleni ze wszystkiego. To takie naturalne i oczywiste. Dlaczego naturalne? Nieszczęśliwym jest być dużo łatwiej niż szczęśliwym. Łatwiej narzekać niż zrobić coś, by narzekać przestać. No a jeszcze, żeby cieszyć się ze szczęścia innych? No to już lekka przesada!

Zbliżają się święta. W tym czasie łatwiej o dobroć dla siebie i innych. Łatwiej o milsze słowo, rozmowę, pomoc innym. Bądźmy dobrzy dla innych. Niech te święta będą tego początkiem.

Pokażmy światu, że można inaczej!!!!

Nie trzeba dużo. Wystarczy uśmiech. Sprawdź. To działa. Uśmiechnij się do pani w sklepie zamiast na nią naburczeć, ustąp miejsca w autobusie – tak sam z siebie po prostu, uśmiechnij się do kelnera, który pomylił się w rachunku, a jadąc samochodem zatrzymaj się na przejściu dla pieszych. Tak mało a tak wiele. Spraw, by każdy czuł się wyjątkowo w twojej obecności. Spraw, żeby zwyczajne rzeczy były cudownymi. Cudowność nie jest zarezerwowana na wyjątkowe okazje. To, kiedy zagości w Twoim życiu, zależy tylko od Ciebie.

Pamiętaj. To Twoje życie. Na pewno chcesz, żeby było piękne!

20 12
Marta
Godzisz